Mogą Cię również zainteresować:
-
Korneocyty
- martwe komórki, znajdujące się w warstwie zrogowaciałej naskórka; korneocyty wypełnione są keratyną, lipidami i naturalnym czynnikiem nawilżającym. Wspólnie z cementem międzykomórkowym chronią skórę, przed wnikaniem w jej głąb szkodliwych substancji.
-
Korund kosmetyczny
- minerał, tlenek glinu, wykorzystywany w kosmetyce do mikrodermabrazji; produkt posiada silne właściwości złuszczające, usprawnia proces wchłaniania się czynnych substancji przez skórę, wpływa na odnowę komórek skórnych. Ponadto rozjaśnia blizny i przebarwienia, zmiękcza i uelastycznia skórę, zmniejsza pory. Jest także skutecznym środkiem w walce z celulitem, gdyż znacznie poprawia miko-krążenie krwi.
-
Kosmetyczki
- osoby, zajmujące się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych, upiększających. Zawód kosmetyczki nie jest uregulowany prawnie w odróżnieniu od kosmetologa, który musi ukończyć szkołę wyższą. Kosmetyczki często posiadają swoje specjalizacje, np. zajmują się stylizacją rzęs, paznokci, makijażem permanentnym.
-
Kosmetyki dla mam
- kosmetyki dostosowane do szczególnych potrzeb kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Produkty takie nie mogą zawierać konserwantów, uczulających substancji, przechodzących do krwi, parabenów ani amoniaku. Kosmetyki dla mam to także specjalistyczne produkty do walki z celulitem i częstymi w ciąży rozstępami.
-
Kosmetyki intymne
- kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych; produkty przeznaczone do ochrony delikatnych i wrażliwych miejsc, np. żele nawilżające, emulsje do higieny intymnej, chusteczki odświeżające. Preparaty tego typu mają za zadanie chronić przed infekcjami i zakażeniami. Dodatkowo koją i łagodzą stany zapalne. W ich składzie znajdziemy kwas mlekowy, pomagający utrzymać naturalną florę bakteryjną oraz odpowiednie pH skóry.
-
Kosmetyki naturalne
- kosmetyki, stworzone z naturalnych składników - pochodzenia roślinnego albo mineralnego. Ich produkcja przebiega w całkowitej zgodzie z naturą, produkty nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają parabenów, konserwantów ani żadnych sztucznych substancji. W składzie kosmetyków naturalnych znajdziemy: ekstrakty ziołowe, oleje naturalne, wyciągi z roślin, kwiatów i owoców. tego typu produkty polecane są osobom o cerze wrażliwej, alergicznej i atopowej.
-
Kosmetyki naturalne dla mam
- kosmetyki stworzone z myślą o szczególnych potrzebach kobiet w ciąży i w okresie laktacji; stworzone z naturalnych składników, bez konserwantów, parabenów, sztucznych substancji są całkowicie bezpieczne zarówno dla mamy jak i dziecka,. Kosmetyki dla mam to często produkty pomagające w likwidacji celulitu bądź rozstępów, które nierzadko pojawiają się w tym okresie. Ich składniki są głównie oparte na wyciągach z roślin, owców, ziół, naturalnych olejkach i minerałach.
-
Kosmetyki pod prysznic
- produkty służące do mycia ciała i włosów pod prysznicem; mogą to być żele, pianki, mydła w płynie lub kostce, szampony, olejki, musy, mleczka i peelingi. Kosmetyki te mają za zadanie oczyścić i odświeżyć ciało, nawilżyć oraz odżywić. Charakteryzują się przyjemnym zapachem, zazwyczaj owocowym lub kwiatowym. Kosmetyki pod prysznic dzielą się na produkty dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Między sobą różnią nutą zapachową oraz składem, te dla dzieci nie mogą zawierać sztucznych składników, konserwantów ani parabenów.
-
Kre Alkalyn
- suplement diety, opatentowaną postać monohydratu kreatyny, uzupełniająca zasoby kreatyny w tkance mięśniowej; Jest biodostępna, dzięki czemu ma silniejsze działanie niż zwyczajny monohydrat. Zbiera i transportuje grupy fosforanowe do syntezy białek i skurczów włókien mięśniowych. Zapewnia ogromne efekty anaboliczne i ergogeniczne. Jej zaletą jest również to, że nie gromadzi wody podskórnej.
-
Kreatyny
- związek chemiczny, pochodzenia organicznego, odkryta w 1832 roku przez Michela Eugène’a Chevreula jako składnik mięśnia szkieletowego; stosowany jako suplement diety dla sportowców. Kreatyna ma pozytywny wpływ na szybszy przyrost masy mięśniowej, sprawność i regenerację. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, α-ketoglutaran i orotan.
-
Kreda z Rugii
- produkt pozyskiwanym z naturalnych złóż kredy z niemieckiej wyspy Rugia. Substancja ta jest całkowicie czysta, nie posiada alergenów, składa się z z węglanu wapnia (98,2%), w jej składzie znajdziemy również krzem, magnez, glin, żelazo, jod i fosfor. Wykorzystuje się ją w produkcji kosmetyków. Posiada właściwości nawilżające, przeciwzapalne, regenerujące. Dodatkowo normalizuje i matuje skórę, poprawiając jej kondycję.
-
Kredki do brwi
- kosmetyki służące do nadawania pożądanego kształtu i koloru brwiom; zmieniające się trendy w wizażu pokazują coraz to nowsze stylizacje brwi, podążając za nimi warto pamiętać jednak jaka stylizacja pasuje do naszej twarzy. W tworzeniu makijażu brwi niezbędną okazują się właśnie kredki do brwi. Dostępne mamy kredki w różnych kolorach, zazwyczaj są to czernie i brązy.
-
Kredki do oczu
- kosmetyki służące do tworzenia makijażu oka; za ich pomocą można podkreślić kształt oka, nadać mu wyrazu i charakteru, stworzyć zarówno stylizację na co dzień jak i wieczorową, na wielkie wyjście. Najbardziej popularne są czarne bądź brązowe kredki do oczu. Na kosmetycznym rynku są jednak dostępne także kredki kolorowe. Kredki świetnie współgrają z cieniami do powiek oraz tuszem do rzęs.
-
Kredki do paznokci
- produkty służące do szybkiego wykonania francuskiego manicure; wystarczy obrysować biała kredką skórę pod paznokciami, aby uzyskać pożądaną stylizację. Kredki można stosować zarówno na sucho jak i mokro. Dzięki kredkom do paznokci nasz dłonie wyglądają na zadbane i eleganckie.
-
Kredki do ust
- kosmetyki służące do nadawania ustom pożądanego kształtu i utrwalania makijażu. Za pomocą kredek możemy powiększyć wargi, uwypuklić, podnieść opadające kąciki. Dodatkowo stosowanie kredki wpływa pozytywnie na trwałość makijażu, produkt ten może także w pełni zastąpić pomadkę bądź błyszczyk. Kredki do ust różnią się miedzy sobą kolorami, grubością i materią.
-
Krem modelujący
- kosmetyk do twarzy bądź oczu, mający za zadanie modelowanie owalu twarzy bądź konturów oka, redukcje zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Dodatkowo rozjaśnia cerę, dodając jej blasku i tym samym odmładzając. Kosmetyki te przeznaczone są głównie dla osób o cerze dojrzałej, których skóra nie produkuje już wystarczającej ilości kolagenu.
-
Kremy
- kosmetyki, stosowane do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Mają różną konsystencję, od formy stałej lub półtłustej do emulsji wodnotłuszczowej. Biorąc pod uwagę kryterium pełnionej funkcji dzielimy je na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne, ze względu na obecność składników aktywnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe. Kremy tworzone są z myślą o różnych typach cery, np. dojrzałej, wrażliwej, atopowej czy tłustej.
-
Kremy BB
- Beauty Balm, kosmetyki do twarzy, szyi i dekoltu, łączące w sobie funkcje pielęgnacyjne i upiększające. Kremy mają delikatną, lekką formułę, nie zatykającą porów, wyrównują koloryt skóry, dodatkowo nawilżają i odżywiają ją, chroniąc przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych jak np. promieniowanie UV. Mają jednak słabsze krycie niż podkłady do twarzy. Za idealne kremy BB uważa się kosmetyki azjatyckie.
-
Kremy CC
- specjalistyczny kosmetyk, służący do korygowania i ukrywania niedoskonałości skóry. Łączy w sobie funkcje i właściwości korektora do twarzy i podkładu. Matuje zmian trądzikowe, blizny, zaczerwienienia, przebarwienia i popękane naczynka, spłyca drobne zmarszczki. Dodatkowo nawilża i wykazuje działanie odżywiające. Od kremów BB kremy CC różnią się dużo większym stopniem krycia.
-
Kremy do rąk
- kosmetyki przeznaczone do rąk, o różnej, zwykłe półtłustej konsystencji. Ich zadaniem jest nawilżenie dłoni, odżywienie, regeneracja a także ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne. Na kosmetycznym rynku mamy różne rodzaje kremów do rąk: do skóry suchej i atopowej, do spierzchniętych i popękanych dłoni, kremy do rąk na lato, jesień i zimę.